Home Rok szkolny 2018/19 Szkolna akcja "Nałogom mówię - NIE"
Szkolna akcja "Nałogom mówię - NIE" Email

W bieżącym roku już po raz XIV realizowaliśmy szkolną akcję „Nałogom mówię – NIE". Koordynatorami przedsięwzięcia były panie: M.Piwowarska, M.Zacharz i R.Strójwąs.

Akcję rozpoczęliśmy w marcu, a głównym celem projektu była promocja zdrowego stylu życia, uświadomienie zagrożeń związanych z uzależnieniami, wdrażanie uczniów do zachowań asertywnych oraz rozwijanie wyobraźni plastycznej i twórczej.
Na godzinach wychowawczych nauczyciele prowadzili zajęcia związane z problematyką uzależnień. Poruszano tematykę siecioholizmu i cyberprzemocy, mówiono o zgubnym wpływie narkotyków, alkoholu, papierosów, dopalaczy na organizm człowieka. Nauczyciele wskazywali też alternatywne sposoby spędzania czasu wolnego.
Następnie uczniowie mieli za zadanie przygotować pracę plastyczną promującą zdrowy styl życia, napisać wiersz lub slogan promujący modę na „niepalenie", „niepicie". Po raz pierwszy do akcji zostały włączone także dzieci klas I- III, których zadaniem było przygotować pracę plastyczną „Wiem, co jest dla mnie zdrowe". Dodatkowo wszyscy uczniowie klas IV – V i oddziału gimnazjalnego pisali test wiedzy na temat negatywnego wpływu nałogów na organizm człowieka.
W środę 8 maja 2019r. odbyło się podsumowanie całej akcji i ogłoszenie wyników konkursów. Nagrody w postaci artykułów szkolnych, sprzętu sportowego i gier planszowych wręczył dyrektor szkoły pan Jerzy Węgrzyn z organizatorkami przedsięwzięcia.
Wśród uczniów klas I-III najpiękniejszy plakat wykonał Filip Lulkowski i Weronika Waligóra. Miejsce pierwsze w kategorii plakat klas IV-V zdobyła Natalka Poklek. Na pozycji drugiej uplasowała się Malwina Strzeszkowska, a miejsce trzecie zdobyła Natalka Waligóra.
Najciekawszą rymowankę profilaktyczną napisała Natalka Poklek i Malwina Strzeszkowska, które zajęły ex aequo pierwsze miejsce. Drugą lokatę zdobyła Joanna Baran.
W kategorii „Antyreklama produktów tytoniowych lub alkoholowych" zwyciężyła Malwina Strzeszkowska.
W teście wiedzy, wśród uczniów klas IV-V, miejsce pierwsze zajęły trzy osoby: Natalka Ozimirska, Natalka Poklek i Adrian Socha. Miejsce drugie należało do chłopców z klasy IV: Błażeja Babiarskiego, Wiktora Zapały, Macieja Świdra i Bartosza Kaczora. Trzecią lokatę zdobyli: Malwina Strzeszkowska, Oliwier Frąk i Kuba Olszak.
W klasie gimnazjalnej najlepiej test napisała Natalka Fąfara. Miejsce drugie zdobyła Sandra Kasperek, a trzecie – Adrianna Baran. Dodatkowo wręczono dwa wyróżnienia, które zdobyli: Martyna Dziewięcka i Krystian Kozak.
Dyrektor szkoły i organizatorki akcji serdecznie dziękują pani Kazimierze Szałas – kierownikowi MGOPS w Morawicy i pani Elwirze Mróz – pracownikowi MGOPS za pomoc w organizacji przedsięwzięcia i ufundowanie nagród w konkursach profilaktycznych.

(M.Piwowarska)

Foto Galeria:

 
Ulti Clocks content

Galeria

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Imieniny obchodzą

Wczoraj : Juliusza Lukasza
Dziś : Pelagii Piotra
Jutro : Ireny Jana
, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting