Indywidualne zawody lekkoatletyczne
W sobotę 13 czerwca 2026 roku w Szkole Podstawowej w Dębskiej Woli odbyły się indywidualne zawody lekkoatletyczne. W zawodach wzięło udział sześć szkół z terenu naszej gminy.
Jesteś tutaj:
W sobotę 13 czerwca 2026 roku w Szkole Podstawowej w Dębskiej Woli odbyły się indywidualne zawody lekkoatletyczne. W zawodach wzięło udział sześć szkół z terenu naszej gminy.
Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej zaprasza wszystkie dziewczynki , które zainteresowane są piłką nożną na III edycję Festiwalu Piłki Kobiecej „Dziewczyny. Drużyna nie tylko na boisku”, który w tym roku odbędzie się w wyjątkowej lokalizacji – na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Exbud Arenie (Stadion Korony Kielce), ul. Ściegiennego 8.
Więcej „Zaproszenie na 3. Festiwal Piłki Kobiecej „Dziewczyny. Drużyna nie tylko na boisku””
W dniu 10 czerwca 2026 roku 23 uczniów z klasy IV, V, VI i VII uczestniczyło w wycieczce do Nowej Słupi, podczas której mieli okazję poznać historię, kulturę oraz legendy regionu świętokrzyskiego. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Mirosława Piwowarska, Milena Sławeta-Todośko i Anna Śnioch.
Konkurs fotograficzny „Aktywna rodzina w sercu wiosennej natury” organizowany był przez SP w Obicach od marca do końca maja. Związany był z realizowaną w naszej szkole innowacją pedagogiczną pod hasłem „Rodzina – moja siła, moja wartość”.
Więcej „Konkurs fotograficzny „Aktywna rodzina w sercu wiosennej natury””

Miło nam poinformować, że nasza szkoła przejdzie termomodernizację. Zakres prac obejmuje m.in. docieplenie ścian zewnętrznych i wewnętrznych, wymianę stolarki okiennej i oświetlenia oraz montaż instalacji fotowoltaicznej. Tym samym placówka stanie się bardziej nowoczesna i zmniejszą się koszty jej utrzymania.
Wycieczka przedszkolaków z Obic kolejką wąskotorową „Ciuchcia Ponidzia” była niezapomnianą przygodą pełną radości i atrakcji. Przejazd trasą z Jędrzejowa do Jasionnej dostarczył dzieciom wielu wrażeń. Podczas podróży mali uczestnicy mogli podziwiać piękne, malownicze krajobrazy Ponidzia – rozległe łąki, zielone lasy oraz urokliwe zakątki mijane po drodze.
Dnia 03.06.2026r. w ramach Tygodnia Rodziny odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski pt. ,,Wiersz o rodzinie’’, a skierowany był do uczniów klas IV- VIII. Konkurs ten wpisuje się w realizację innowacji pedagogicznej pt. ,,Rodzina- moja wartość, moja siła’’, promującej wzajemne poszanowanie członków rodziny oraz kształtującej poczucie przynależności do rodziny.

Niestety, maj to ostatni miesiąc, w którym realizowaliśmy projekt „Szkolna Akademia Przyszłości”, który jest współfinansowany z Unii Europejskiej, ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027. Poniżej prezentujemy działania realizowane na poszczególnych zajęciach.