IV GMINNY FESTIWAL FOLKLORYSTYCZNY

Powiększ obraz

18 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w IV Gminnym Festiwalu Folklorystycznym, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Jakuba Szelesta w Dębskiej Woli.

W kategorii wiekowej klas I-III wśród solistów wystąpiła Julia Masternak z piosenką „Gaiczek zielony” zajmując III miejsce. Julię do konkursu przygotowała pani Aleksandra Wtorkiewicz.

Zespół w składzie: Julia Kaczor, Aleksandra Piwowarska, Zuzanna Równicka, Piotr Kozak, Maja Gołuch, Milena Ryczek z piosenką „Ech, poleczko” wyśpiewał I miejsce. Akompaniament do piosenki pięknie zagrała na skrzypcach Julia Kaczor. Zespół do konkursu przygotowała pani Martyna Śnioch.

W kategorii wiekowej IV-VII naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły oraz solistka.

Zespół w składzie: Oliwia Kwapisz, Nadia Kiełbus, Martyna Poklek, Maja Piwowarska, Weronika Waligóra, Agata Nowak, Oliwia Śnioch, Julia Wróbel, Stanisław Ćwiek, Jan Pawlusek, Filip Wesołowski, Maciej Wieczorek, Dawid Frąk, Kamil Klimczak z piosenką „W moim ogródecku” zajął III miejsce.

Drugi zespół, który reprezentował naszą szkole w składzie: Julia Wesołowska, Dominika Kumor, Natalia Kasprzycka, Nadia Kiełbus, Oliwia Śnioch śpiewając piosenkę „Zachodzi słoneczko” otrzymał wyróżnienie.

Solistka Oliwia Kwapisz śpiewając piosenkę „W zielonym gaju” również otrzymała wyróżnienie. Dzieci z klas V- VII do konkursu przygotowała pani Kazimiera Skrobisz. Uczniowie naszej szkoły dumnie prezentowali się na konkursie nie tylko w pięknych strojach, ale również kultywując gwarę świętokrzyską.

Nagrodami w konkursie były dyplomy, puchary, słodkości oraz niespodzianka dla zespołu, który zajął I miejsce – udział w warsztatach w Muzeum Garncarstwa w Chałupkach oraz zwiedzanie nowo wybudowanej chaty garncarskiej. Warsztaty zostały ufundowane przez Burmistrza Mariana Burasa.

Serdecznie gratulujemy!

Śnioch Martyna

Festiwal Folklorystyczny 2024

Print Friendly, PDF & Email