Home Rok szkolny 2018/19 Bajkowe Mikołajki klasy V
Bajkowe Mikołajki klasy V Email

W czwartek 6 grudnia z okazji Mikołajek na uczniów klasy piątej czekało wiele atrakcji. Pod opieką wychowawczyni pani M.Piwowarskiej i nauczycielki pani B.Lorek cała klasa udała się do Kielc.

Pierwszym, i jak się okazało bardzo słodkim, przystankiem była Manufaktura Słodyczy. Tu uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Od ziarenka do tabliczki", podczas których dowiedzieli się skąd pochodzi i jak smakuje prawdziwe ziarno kakaowca oraz obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiającą cały proces produkcji czekolady od ziarna do gotowej tabliczki. Największą atrakcją było zaprojektowanie i wykonanie własnej tabliczki czekolady z ulubionymi dodatkami oraz skosztowanie ziarna kakaowca i czekolady do picia. Na koniec warsztatów wszyscy uczniowie otrzymali dyplom Młodych Czekoladników za „historii o czekoladzie uważne wysłuchanie i wspaniałej tabliczki własnoręczne wykonanie". Następnie klasa udała się do Muzeum Zabawek i Zabawy, gdzie pod opieką pani przewodnik zwiedziliśmy ekspozycje stałe tj. Miasto zabawek, Świat modeli, Zabawajki i szlagiery z polskich spółdzielni. Chłopcy najbardziej zafascynowani byli modelami z klocków, dziewczynki - zestawami porcelanowymi i lalkami, a wszystkim podobały się animacje cieni z wykorzystaniem różnych układów rąk. Na koniec na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka – „Gwiazdkowe Mikołajki", czyli zajęcia plastyczne podczas których uczniowie wykonywali ozdobne gwiazdki do zawieszenia w oknach jako znak dla Mikołaja, gdzie ma zostawić prezenty. Kiedy cała klasa zajęta była projektowaniem gwiazdki, niespodziewanie do sali wszedł Święty Mikołaj, który poczęstował grzeczne dzieci cukierkami (okazało się, że wszyscy są bardzo grzeczni ;). Dodatkowo uczniowie wraz z paniami nauczycielkami zrobili sobie zdjęcie z Mikołajem, na którym prezentowali różne, wymyślone przez niego, miny i pozy. Wydawało się, że to już koniec emocji, ale gdy wróciliśmy do szkoły, na uczniów czekała jeszcze jedna niespodzianka – słodkie co nieco od pana dyrektora i wychowawczyni. Bajkowe i słodkie Mikołajki dobiegły końca - z niecierpliwością czekamy na następne.

Foto Galeria:

 
Ulti Clocks content

Galeria

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Imieniny obchodzą

Wczoraj : Franciszka Hildegardy
Dziś : Irmy Jozefa
Jutro : Januarego Konstancji
, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting