Home Rok szkolny 2018/19 Światowy Dzień AIDS
Światowy Dzień AIDS Email

Od 1988, co roku 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. Ideą tego dnia jest uwrażliwienie całej społeczności na problem ludzi chorych na AIDS oraz nosicieli wirusa HIV. Dzień ten ma umożliwić organizacjom rządowym, pozarządowym i lokalnym, jak również osobom indywidualnym zwrócenie uwagi na walkę z AIDS, a także konieczność pomocy ludziom zakażonym HIV i chorym na AIDS oraz ich bliskim.

Nasza szkoła, jak co roku, włączyła się do akcji. Główny cel przedsięwzięcia to nie tylko podniesienie poziomu wiedzy na temat HIV i AIDS, ale także promowanie dojrzałych postaw wśród młodzieży – kształtowanie świadomości własnego postępowania na stan swojego zdrowia oraz rozpowszechnianie postawy tolerancji wobec osób zakażonych wirusem HIV i chorych na AIDS.
Uczniowie klasy V szkoły podstawowej i IIIa gimnazjum na godzinie wychowawczej zdobyli i poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą HIV i AIDS, a następnie przystąpili do szkolnego konkursu wiedzy. Pierwsze miejsce w kategorii szkoła podstawowa zajęła Gabrysia Kaczmarczyk. Miejsce drugie zajęli ex aequo Igor Babiarski i Adrian Socha. Na miejscu III uplasował się Szymon Nowak. Dodatkowo przyznano także trzy wyróżnienia, które zdobyli: Natalka Ozimirska, Natalka Waligóra oraz Oliwier Frąk. W kategorii gimnazjum miejsce I zdobyła Natalka Fąfara. Na pozycji drugiej uplasowała się Sandra Kasperek, zaś miejsce trzecie należało do Martyny Dziewięckiej. Tu także przyznano wyróżnienia, które zdobyli: Natalka Frąk i Patryk Nowak.
Chętne osoby z gimnazjum mogły wykonać także prezentację multimedialną „Nie daj szansy AIDS". Najciekawszą pracę wykonała Martyna Dziewięcka, która zajęła I miejsce. Miejsce II należało do Kingi Szewczyk, zaś miejsce III do Natalki Fąfara.
Wszyscy laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Organizatorem akcji była pani Mirosława Piwowarska – pedagog szkolny.

Foto Galeria:

 
Ulti Clocks content

Galeria

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Imieniny obchodzą

Wczoraj : Franciszka Hildegardy
Dziś : Irmy Jozefa
Jutro : Januarego Konstancji
, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting