Home Rok szkolny 2017/18 Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień Email

We wtorek 21 listopada w naszej szkole dominował kolor żółty - kolor radości i optymizmu. A to wszystko za sprawą Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień, który odbył się w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego.

Rankiem, już przy wejściu wszystkich witał zachęcający do uśmiechu, wesoły plakat informujący o szkolnym święcie. Na pierwszej lekcji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego obdarowywali nauczycieli, pracowników, uczniów i przedszkolaków plakietką z uśmiechniętą buźką i cukierkami, życząc, aby ten dzień był dla wszystkich pełen radości, ciepłych słów i miłych gestów. A na uczniów czekało wiele atrakcji...
Każdy, kto miał przyklejoną „uśmiechniętą buźkę" i żółty akcent na ubraniu nie był pytany. Zorganizowano także międzyklasowy konkurs na najliczniej ubraną na żółto klasę. Tu, zdecydowane zwycięstwo odniosła klasa pierwsza i czwarta, gdzie wszyscy uczniowie byli ubrani na żółto lub mieli żółte akcenty. Na miejscu drugim i trzecim uplasowały się klasy gimnazjalne – IIIa i IIa.
Działała także Skrzynka Życzeń i Pozdrowień. Każdy mógł napisać miłe, życzliwe słowa do wybranych osób. Życzenia te zbierano od piątku, a we wtorek wszystkie trafiły do adresatów.
Każda klasa opracowała Kodeks Ucznia Życzliwego – kodeks ten zostanie umieszczony w każdej sali i będzie dla uczniów drogowskazem jak być życzliwym na co dzień.
Tego dnia wręczono także dyplomy, ordery uśmiechu i słodkie upominki dla najbardziej życzliwej osoby w klasie. Osobę taką wytypowali wszyscy uczniowie danego zespołu. Miano „Najbardziej Życzliwy" zdobyli: z klasy I – Dominika Kumor, z klasy II – Dominik Stachaczek, z klasy III – Maciej Świder i Dawid Kucharski, z klasy IV – Natalka Poklek, z klasy IIa gimnazjum – Martyna Dziewięcka, z klasy IIIa gimnazjum – Bartosz Nowak.
Chętne osoby mogły ułożyć wiersz, rymowankę na temat życzliwości, kultury, tolerancji. Tego zadania podjęła się Natalia Fąfara z klasy IIa gimnazjum, Dawid Kucharski i Eryk Tkacz z klasy III oraz Dominki Stachaczek i Piotr Tekiel z klasy II. Wszyscy otrzymali drobne upominki oraz ocenę z języka polskiego.
Na zajęciach świetlicowych uczniowie wykonali przepiękne plakaty związane z Dniem Życzliwości. Hasła, które zostały na nich umieszczone stanowią prawdziwy dekalog Życzliwego Człowieka.

Dzień minął wszystkim w miłej, serdecznej atmosferze. Pamiętajmy, aby być zawsze życzliwym i uczynnym, a swoim dobrem zarażajmy innych. Wypuśćmy w świat pozytywną energię - powróci ona do nas ze zdwojoną siłą, nasze uczynki bowiem zawsze wracają do nas jak bumerang.

Foto Galeria:

 
Ulti Clocks content

Galeria

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Imieniny obchodzą

Wczoraj : Jowity Faustyna
Dziś : Danuty Juliana
Jutro : Aleksego Lukasza
, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting