Home Rok Szkolny 2014/15 VI Biesiada Literacka
VI Biesiada Literacka Email

Po raz kolejny polonistka Beata Zdybiowska zaprosiła chętnych do Gimnazjum w Obicach na cykliczną biesiadę. Tradycyjnie odbywa się ona w czerwcu, przed zakończeniem roku szkolnego. Tegoroczna uroczystość była pod hasłem "Tobie, Janie Pawle, dedykujemy...".

Przy brzmieniu pieśni "Czerwone maki na Monte Cassino" rozpoczęła się część literacko-muzyczna. Organizatorka powitała uczestników i gości wierszem, a Kasia Wolińska i Bartek Gawior przypomnieli dlaczego rok 2015 jest wyjątkowy (Rok Jana Pawła II, Rok Długosza, Rok Teatru Polskiego, Międzynarodowy Rok Światła oraz wielu rocznic i jubileuszy, ważnych nie tylko dla Polski). Narrator - Pani Ania Skucińska - rodzic absolwenta, opowiadała o różnych pasjach Jana Pawła II, jego miłości do dzieci, młodzieży, przyrody. Wywoływała tym samym recytujących, wśród których znaleźli się uczniowie i absolwenci. Nie zabrakło wśród uczestników studentów (już!), dziś dumnie reprezentujących nasze gimnazjum (O.Gwóźdź,  J.Kowalska).

Audytorium wysłuchało wierszy ks. J.Twardowskiego, A.Asnyka, J.Tuwima, K.J.Gałczyńskiego, W.Szymborskiej, K.Iłłakowiczówny przy akompaniamencie muzyki poważnej - Bacha, Mozarta, Czajkowskiego. Uczennica klasy 2b Natalia Kumor śpiewała "Barkę" i pieśń "Wojenko, wojenko". Na zakończenie części literackiej uczennice klasy 2b - Ola Szarejko i Weronika Kojac wyrecytowały wierszem życzenia dla Taty, bo 23 czerwca obchodziliśmy Dzień Ojca. Obecni ojcowie otrzymali także życzenia w formie laurki.

Wierszowane zakończenie autorki scenariusza i reżysera - Beaty Zdybiowskiej - zakończyły część literacką, której wysłuchali uczniowie, absolwenci, rodzice, księża, nauczyciele i dyrekcja. Część druga - biesiadna - to tradycyjny poczęstunek - uczniowskie wypieki oraz chlebek oliwkowy organizatorki. W pamiątkowej kronice VI Biesiady Literackiej wpisywali się wszyscy uczestnicy, goście, życząc sobie takiego spotkania za rok!

Foto Galeria:

 
Ulti Clocks content

Galeria

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Imieniny obchodzą

Wczoraj : Marcelego Wlodzimierza
Dziś : Antoniego Jana
Jutro : Malgorzaty Piotra
, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting