Udział w Narodowym Święcie Niepodległości w Morawicy

Powiększ obraz

11 listopada bieżącego roku uczniowie naszej szkoły w składzie: Natalia Ozimirska, Natalia Szczerba, Natalia Waligóra, Malwina Streszkowska, Kuba Olszak oraz Maciej Świder pod opieka pań: Małgorzaty Zacharz i Katarzyny Nowak wzięli udział w uroczystości upamiętnieniającej odzyskanie przez Polskę Niepodległości, która odbyła się w Morawicy.

Miejsko- gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęła msza święta w kościcle p.w. Matki Bożej Nieustajacej Pomocy w Morawicy. Następnie biało-czerwony korowód przemaszerował pod pomnik Bohaterów walczących o niepodległą Polskę do parku miejskiego przy Samorządowym Centrum Kultury, gdzie zostały złożone symboliczne wiązanki, aby uczcić osoby, które walczyły za naszą ojczyznę. Kolejnym punktem uroczystości było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

K. Nowak

 

Print Friendly, PDF & Email