Bieg Nieodległości 2021- IX edycja

Powiększ obraz

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią COVID-19, w bieżącym roku znów zorganizowaliśmy w naszej szkole Bieg Niepodległości.

Wydarzenie odbywało się w ścisłym reżimie sanitarnym, toteż rywalizacja podzielona była na etapy. W poniedziałek 8 listopada na boisku szkolnym biegali uczniowie klas IV-VIII. Na początku rywalizacja odbywała się na poziomie poszczególnych  klas, osobno w kategorii chłopców i dziewcząt. Następnie porównano czasy poszczególnych zawodników ze wszystkich klas i w ten sposób wytypowano zdobywców miejsc I-III.

W klasach I-III Bieg Niepodległości odbył się we wtorek 9 listopada i polegał nie na zasadzie współzawodnictwa, lecz na współpracy i zjednoczeniu sił wszystkich uczestników. Najmłodsi uczniowie w biało-czerwonym korowodzie dwukrotnie przebiegli boisko szkolne. W tej sportowej przebieżce towarzyszyli im niektórzy nauczyciele. Na koniec wszyscy ustawili się do wspólnej pamiątkowej fotografii.

W ten sposób nasza szkoła radośnie i na sportowo uczciła zbliżające się Narodowe Święto Niepodległości…

W dniu 15 listopada odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców. W tym dniu gościliśmy w naszej szkole pana Mariusza Tytonia – prezesa spółki „Koral Sport i Rekreacja” w Morawicy, który wraz z dyrektorem naszej szkoły – panem Jerzym Węgrzynem i organizatorką wydarzenia – panią Mirosławą Piwowarską, wręczył dyplomy i wejściówki na morawicki basen.

Dyrektor szkoły i organizatorka Biegu Niepodległości serdecznie dziękują panu Mariuszowi Tytoniowi za przekazanie biletów wstępu na basen dla uczestników Biegu Niepodległości z klas IV-VIII oraz obecność podczas podsumowania tego patriotyczno-sportowego wydarzenia.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki IX Biegu Niepodległości w klasach IV-VIII:

Klasy IV-VI dziewczęta:

I miejsce – Natalia Kasprzycka

II miejsce –  Julia Wesołowska

III miejsce – Oliwia Kumor, Maja Piwowarska

Klasy IV-VI chłopcy:

I miejsce – Adam Nowak

II miejsce – Mikołaj Pajączkowski

III miejsce – Kamil Klimczak, Filip Lulkowski

Klasy VII –VIII dziewczęta:

I miejsce – Natalia Poklek

II miejsce – Natalia Ozimirska

III miejsce – Malwina Strzeszkowska

 Klasy VII-VIII chłopcy:

I miejsce – Bartosz Kaczor, Kacper Dziewięcki

II miejsce – Eryk Tkacz

III miejsce – Kuba Ryk

 

M.Piwowarska – organizatorka Biegu Niepodległości

 

Print Friendly, PDF & Email