Uczniowie klas I-III poznawali Polskę…

Powiększ obraz

W dniu 4 listopada 2022 roku uczniowie klas I-III pojechali na wycieczkę z Programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.

Pierwszym przystankiem było Regionalne Centrum Naukowo – Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim. Uczniowie poprzez zabawę wykonywali różne doświadczenia. Odbyły się również warsztaty na temat: „Zmysł smaku – jakie produkty lubicie jeść najbardziej”. Na początku pani Ola – edukatorka RCNT wprowadziła dzieci w temat zajęć, a następnie wykonywały w grupach doświadczenia chemiczne. Tematem badań była kwasowość i zasadowość różnych produktów żywnościowych. Następnie uczestnicy wycieczki zjedli obiad w Restauracji da Vinci, po którym pojechali do Parku Etnograficznego w Tokarni. Dzieci zwiedzały dwór szlachecki, aptekę, sklep, dawną zabudowę gospodarczą i kościół. Uczestniczyli w warsztatach: „Zbudujemy domek mały”, podczas których malowali, wycinali i sklejali modele starych domów.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wycieczki.

Maria Szastak

Wycieczka do RCNT w Podzamczu Chęcińskim

Print Friendly, PDF & Email