Rozstrzygnięcie konkursu na stroik bożonarodzeniowy

Powiększ obraz

Nadszedł czas, aby rozstrzygnąć kolejny i prawdopodobnie nie ostatni konkurs na stroik świąteczny.

Jego celem była: edukacja dzieci i młodzieży w zakresie poznawania obyczajów, symboliki i znaczenia świątecznych elementów związanych z obrzędowością ludową, kultywowanie tradycji i folkloru związanego ze Świętami Bożego Narodzenia, rozwijanie kreatywności, innowacyjności poprzez pobudzenie aktywności twórczej dzieci i młodzieży, na bazie tradycji ludowej, kształtowanie wyobraźni plastycznej, a także rozwijanie zdolności manualnych.

Tym razem niezależna i niezawisła komisja konkursowa w składzie p. Jerzy Węgrzyn, p. M. Zacharz, p. G. Przygodzkai p. K. Nowak wnikliwie oceniła prace przygotowane na konkurs na  stroik świąteczny. Wybór był trudny, ponieważ każda z dekoracji była oryginalna oraz widać było w nich duży wkład pracy artystów. Zaskakiwały sposobem wykonania i rodzajem użytego materiału m.in. orzechy, szyszki, suszone owoce, drewno, wstążka, sznurek, choinkowe gałązki. Na konkurs wpłynęło łącznie 14 prac, w tym w kategorii klas I-III 3 prace: Zuzanny Sułkowskiej z klasy I, Agaty Nowak z klasy II i Weroniki Waligóry z klasy III. Natomiast w kategorii klas IV- VII, 11 prac: z klasy IV: Julii Wesołowskiej, Natalii Kasprzyckiej oraz Dominiki Kumor, z klasy V- Dominika Stachaczka, z klasy VI: Mateusza Ozimirskiego, Nikoli Kozak, Dawida Kucharskiego oraz Bartosza Kaczora, z klasy VII: Malwiny Strzeskowskiej, Natalii Waligóry oraz Natalii Ozimirskiej. Po burzliwych naradach jury doszło do porozumienia i wszystkim uczestnikom przyznało miejsce I.

Organizator konkursu składa serdeczne podziękowania na ręce rodziców za dostarczenie prac do szkoły, jury za ocenę prac, a wszystkim uczniom dziękuję za udział w konkursie i zapraszam do kolejnych edycji.

K. Nowak

Print Friendly, PDF & Email