Dzień Ryby

Powiększ obraz

Członkowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody na zajęciach koła biologicznego włączyli się do obchodów eko święta- Dnia Ryby.

Na samym wstępie poznali anatomię i fizjologię ryb, a następnie wykonali prace plastyczne związane z tematyką ryb. Poniżej prezentujemy efekty pracy naszych artystów z klasy IV oraz V.


Dzień Ryby został ustanowiony przez Stowarzyszenie Empatia w 2003 roku, który ma na celu stanowić inspirację dla działań związanych z ochroną ryb oraz przyczynić się do postrzegania ich jako istot zdolnych do odczuwania.
Obchody Dnia Ryby w Polsce mają charakter ulicznych happeningów i akcji informacyjnych w wielu miastach, połączonych z rozdawaniem drukowanych materiałów mówiących o zdolnościach ryb i zachęcających do diety wegańskiej, zawierających również świąteczne przepisy. Data 20 grudnia wybrana została ze względu na przedświąteczny zwyczaj powszechnej sprzedaży detalicznej żywych karpi przeznaczonych do konsumpcji. Od początku jednak święto zwracało uwagę na krzywdę ryb również w ramach rybołówstwa czy wędkarstwa.


K. Nowak

Print Friendly, PDF & Email