Przedszkolaki z wizytą w Straży Pożarnej

Powiększ obraz

Dbanie o własne i cudze bezpieczeństwo jest jednym z podstawowych celów programu, który muszą poznać dzieci. Maluchy muszą wiedzieć, jak zareagować w sytuacjach zagrożenia i do kogo zwrócić się o pomoc. W celu realizacji tych założeń 11 maja grupa „Pszczółek” oraz „Misiów” wybrała się do Straży Pożarnej w Obicach.

Dzięki życzliwości strażaków przedszkolaki mogły bliżej zapoznać się z pojazdami oraz sprzętem pożarniczym. Podczas rozmowy ze strażakami dzieci mogły dowiedzieć się dużo o tej trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Nasi podopieczni dowiedzieli się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale też biorą udział w akcjach ratowniczych, np. w wypadkach drogowych. Dzieci zrozumiały, że każda minuta jest bardzo cenna, a szybkość i skuteczność działania są niezwykle ważne. Dzieci z dużym zaciekawieniem przyglądały się ubraniom strażaków i podekscytowane przymierzały hełm. Podziwiali też wóz strażacki, a największym przeżyciem była możliwość zapoznania się z narzędziami, z jakich korzystają strażacy w trakcie wykonywania swojej pracy.

Dzieci odwiedziły straż pożarną, by poznać z bliska ten piękny zawód. Strażacy przypomnieli im w jakich okolicznościach należy wezwać pomoc, a maluchy zapamiętały numer alarmowy – 998. Z głowami pełnymi wspomnień, dzieci wróciły bezpiecznie do przedszkola.

Z całego serca dziękujemy Panom Strażakom za ich zaangażowanie, bezcenną pomoc i niezapomniane doświadczenia. Wiadomości, które dzieci wyniosły z wizyty, będą trwać w ich pamięci. Życzymy Wam, abyście mieli tyle powrotów, ile wyjazdów!

Milena Sławeta

Print Friendly, PDF & Email