ECHA MAJOWEGO ŚWIĘTA…

Powiększ obraz

Uświetniliśmy majowe uroczystości w naszej szkole 28 kwietnia 2023. O godzinie 9.30, na sali gimnastycznej, w otoczeniu pięknej scenografii rozpoczął się wyjątkowy apel, celebrujący majowe święta – z 232 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W towarzystwie pocztu sztandarowego i „Mazurka Dąbrowskiego”  rozpoczęliśmy obchody majowych świąt. Apel z wystąpieniem klas starszych poprzedziły recytacje i śpiew najmłodszych. W klimat patriotycznych wydarzeń wprowadziła nas Oliwka z klasy V, która  pięknie zaśpiewała piosenkę A.German „Być może”, a potem przypomniała „Gawędę o miłości ziemi ojczystej” naszej noblistki, W.Szymborskiej. Narratorzy z klasy ósmej – Asia, Bartek i Wiktor – wprowadzali w historię XVIII i XIX wieku, informując też o przywróceniu rangi święta państwowego 3 Maja, czyli rocznicy uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji – Konstytucji z 1791 roku. Niezawodni recytatorzy z klasy piątej pięknie interpretowali tematyczne wiersze: Filip L.- „Opowiedz nam moja ojczyzno”, Jaś i Filip W.- „Rocznica”, Staś- „3 Maja”, Adrian –„A jak ciebie kto zapyta”, Kamil- „Polska”, Staś i Maciek –„Ojczyzna bliskie słowo”, Maja, Wiktor i Martyna- „Nauczmy się na pamięć”, a Natalka z Dominiką z klasy szóstej ciekawie przedstawiły „Serdeczny telegram”. Świetnie spisały się solistki- Oliwka zaśpiewała jeszcze „Ojczyzno ma”, a Agatka z klasy czwartej wykonała bardzo dobrze trudny muzycznie utwór „Już od rana w całym kraju”.

Odświętne stroje, wzruszające teksty i nastrojowa muzyka oraz wymowna dekoracja (wielkie ukłony dla Pani Kasi!) podkreśliły charakter tej wyjątkowej uroczystości.

Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie, udział i wzorową postawę, a słuchaczom za uwagę!

BEATA   ZDYBIOWSKA

Fotorelacja z tego wydarzenia została przedstawiona w artykule „Akademia z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja” z dnia 1 maja 2023 roku.

Print Friendly, PDF & Email