Program „Laboratoria Przyszłości”

Powiększ obraz

Szkoła Podstawowa w Obicach bierze udział w programie – Laboratoria Przyszłości – to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem tej inicjatywy jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów, stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Program zakłada wsparcie szkoły w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach programu Laboratoria Przyszłości do naszej szkoły został zakupiony mikrokontroler, aparat cyfrowy, stacja pogody oraz drukarka 3D. Te nowoczesne sprzęty mają posłużyć naszym uczniom w rozwijaniu ich zainteresowań i pobudzaniu ich aktywności poznawczej podczas pracy na lekcjach. Postaramy się, aby użytkować sprzęty w każdej klasie, podczas obowiązkowych zajęć edukacyjnych jak i zajęć pozalekcyjnych, dodatkowych.

Koordynator, D. Snopek

Print Friendly, PDF & Email