Ognisko integracyjne klasy IV i VI

Powiększ obraz

W środę 14 września uczniowie klasy IV i VI wraz z wychowawczyniami – panią M.Piwowarską i panią K.Nowak –  wybrali się do Stajni Dialog w Brudzowie na klasowe ognisko integracyjne.

Już na wstępie szerokim uśmiechem powitała nas pani Ewa Krupa – właścicielka stadniny, która oprowadziła uczniów po swoim gospodarstwie, wprowadzając ich w niezwykły świat – świat koni.

Dzieci dowiedziały się ile lat żyją konie, czym się żywią, jakie są rodzaje umaszczenia,  i w jaki sposób nadaje się imiona źrebiętom. Chętni mogli pogłaskać zwierzątka, a także przejechać się konno. Serce wszystkim skradł sympatyczny kucyk, który cierpliwie pozował nam do zdjęć. Sympatie wzbudziły także kotki pani Ewy i uratowany przez nią, porzucony w lesie piesek.

Po tak licznych wrażeniach, czekało na nas wspaniałe ognisko z pieczonymi kiełbaskami. W międzyczasie wszyscy uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach integracyjnych, a największe zainteresowanie wzbudziły bule na trawie.

Dzień upłyną wszystkim w miłej atmosferze, a uczniowie wyrazili życzenie powtórnego odwiedzenia Stajni Dialog.

Bardzo serdecznie dziękujemy pani Ewie za ciekawe zajęcia, a rodzicom za pomoc w przygotowaniu wyjazdu.

M. Piwowarska

Print Friendly, PDF & Email