Ogólnopolski Tydzień Kariery

Powiększ obraz

Ogólnopolski Tydzień Kariery (OTK) w bieżącym roku odbywał się w dniach 18-24 października. Wydarzenie zostało zainicjowane przez  Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP.

Patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Inicjatywa co roku ma inne motto. Hasło przewodnie akcji roku 2021 to „Wyprawa na 3K; Kariera, Kompetencje, Kreatywność”.

Zgodnie z hasłem tegorocznej edycji uczniowie naszej szkoły wznieśli się na szczyty swoich umiejętności. Przez cały tydzień rozwijali kreatywność rozwiązując podczas przerw międzylekcyjnych zagadki, rebusy, krzyżówki oraz szukali nazw zawodów ukrytych w wykreślankach i diagramach.

Dodatkowo uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w warsztatach „Komunikacja interpersonalna” prowadzonych przez pedagoga szkolnego, które rozwijały bardzo potrzebne, nie tylko na rynku pracy, kompetencje kluczowe tj. umiejętność komunikowania się, słuchania i współpracy w grupie.

 

M.Piwowarska – doradca zawodowy i pedagog szkolny

Print Friendly, PDF & Email