Akcja #Świętokrzyskie nie hejtuje – Pozytywny przekaz

Powiększ obraz

W związku z tym, że  nasza szkoła włączyła się do kampanii społecznej #świętokrzyskieNIEhejtuje – o czym pisaliśmy już wcześniej – na korytarzach szkolnych pojawiły się plakaty promujące akcję, a na górnym holu stanęła ścianka dobrego przekazu.

Jednym z pierwszych naszych działań w ramach akcji  były lekcje wychowawcze poświęcone tematyce hejtu, mowie nienawiści i cyberprzemocy.

Uczniowie obejrzeli spot promujący kampanię oraz podjęli dyskusję na temat konsekwencji działań hejterów. Następnie w grupach wykonali plakaty promujące akcję oraz hasła z pozytywnym przekazem, które następnie umieścili na gazetce szkolnej. Chętni uczniowie na tle ścianki dobrego przekazu mogli zrobić sobie zdjęcia. W rękach uczniów pojawiły się kartki z wymyślonymi i napisanymi przez nich ciepłymi i przyjaznymi słowami. Mamy nadzieję, że taki pozytywny przekaz będzie dominował w naszych szkolnych i pozaszkolnych relacjach. Pamiętajmy bowiem, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i nikt nie ma prawa prześladować, poniżać lub wyśmiewać drugiej osoby z jakiegokolwiek powodu. Pamiętajmy także, ze słowa mogą ranić, ale także mogą sprawiać radość i dodawać skrzydeł. Tylko od nas zależy, czy nasze słowa – zarówno te mówione, jak i te pisane – staną się murami, czy też mostami…

 

M. Piwowarska

 

Print Friendly, PDF & Email