Niezwykła lekcja fotografowania

Powiększ obraz

Minęło już 7 miesięcy odkąd regularnie w naszej szkole korzystamy z zakupionego cyfrowego aparatu fotograficznego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia są prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Dnia 24.03.2023r. uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w niezwykłych lekcjach fotografowania. Po zapoznaniu przez nauczycielkę, p. M. Zacharz, z działaniem aparatu, z podstawowymi jego funkcjami każdy z uczniów miał możliwość spróbować swoich sił w robieniu zdjęć cyfrową lustrzanką. Tematem przewodnim zajęć było robienie zdjęć bukietowi tulipanów. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w zajęcia i chętnie robili mnóstwo zdjęć z różnej perspektywy, pod różnym kątem.

Lekcja fotografowania przypadła do gustu wszystkim uczniom. Chętnie eksperymentowali z aparatem fotograficznym i nabyli nowe umiejętności.

Małgorzata Zacharz

Print Friendly, PDF & Email