XXXI Tydzień Kultury Języka w naszej szkole

Powiększ obraz

Tydzień trwały zmagania uczniów w różnych konkursach TKJ. Była Corrida Frazeologiczna, Ortograficzna, Konkurs: Kto napisał utwór literacki,  Konkurs Kaligraficzny i Konkurs Ładnego Pisania oraz plastyczny i literacki na hasło XXXI Tygodnia Kultury Języka.

Przed podsumowaniem konkursów wystąpili uczniowie klasy V i VI, którzy recytowali wiersze noblistki – Wisławy Szymborskiej, której motto przyświecało TKJ: ,, Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką robić ludzkość wymyśliła”. Recytacja ujęta była w ramy ,,Lekcji z Szymborską”. Scenariusz napisała p. Beata Zdybiowska. Wiersze recytowali uczniowie klasy 5: Oliwia Kwapisz, Filip Lulkowski, Maja Piwowarska, Wiktor Sutowicz, Adrian i Kamil Klimczak, Martyna Poklek, Dawid Frąk, Jan Pawlusek, Bartłomiej Ptak oraz uczennice klasy 6, tj. Natalia Kasprzycka i Dominika Kumor. Do zabawy włączyła się tez polonistka, p. Beata Zdybiowska, która wyrecytowała wiersz pt. ,,Nagrobek”.

Po części artystycznej organizatorki XXXI Tygodnia Kultury Języka w naszej szkole – p.BeataZdybiowska i p. Małgorzata Zacharz przystąpiły  do przedstawienia wyników konkursów. Najlepsi w poszczególnych kategoriach:

Corrida Ortograficzna:

Kl. 4  Kamil Filipczak

Kl. 5  Bartłomiej Ptak

Kl. 6 Julia Wesołowska

Kl. 8 Joanna Baran

Corrida Frazeologiczna:

Kl. 6 Julia Wesołowska

Kl. 8 Joanna Baran

Konkurs Kaligraficzny:

Kl. 4 Kamil Filipczak

Konkurs Ładnego Pisania:

Kl. 5 Wiktor Sutowicz

Kl. 6 Natalia Kasprzycka

Kl. 8 Gabriela Wojtyś

Kto napisał utwór literacki:

Kl. 4 Oliwia Śnioch

Kl. 6 Julia Wesołowska

Kl. 8 Joanna Baran

Konkurs Plastyczny:

Dominika Kumor

A oto wyniki końcowe wszystkich konkursów:

I miejsce Joanna Baran

II miejsce Julia Wesołowska

III miejsce Gabriela Wojtyś

Wyróżnienia otrzymali: Kamil Filipczak i Dominika Kumor

Nagrodzeni uczniowie otrzymali książki, dyplomy i słodkie upominki ufundowane przez organizatorki konkursów. Pamiątkowe zdjęcia i podziękowania dyrektora szkoły zakończyły XXXI Tydzień Kultury Języka w naszej szkole.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursów  za udział, zapał, chęci i zaangażowanie. Zapraszamy do kolejnych zabaw i potyczek językowych.

Beata Zdybiowska

Małgorzata Zacharz

Print Friendly, PDF & Email