Wizyta Księdza Biskupa Andrzeja Kalety w naszej szkole

Powiększ obraz

Dnia 23.03.2023r. miało miejsce w naszej szkole niecodzienne wydarzenie – w ramach wizytacji kanonicznej parafii p.w. Dobrego Pasterza w Obicach naszą szkołę odwiedził Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta w towarzystwie Księdza dr Mirosława Kowalskiego oraz Księdza  Proboszcza parafii Obice – Jacka Godzisza.

W imieniu całej społeczności szkolnej zacnych gości powitali pan Dyrektor Jerzy Węgrzyn, przedstawiciele Rady Rodziców – pani Karolina Benali oraz pani Monika Babiarska, a także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Joanna Baran i Bartosz Kaczor.

Następnie nasi zdolni uczniowie przedstawili krótką, ale bardzo wymowną scenkę pt. „Trzej Synowie”. Uczniowie klasy piątej zatańczyli, a uczennica klasy czwartej Agata Nowak, wyśpiewała utwór „Błogosławieni Miłosierni”. Na zakończenie usłyszeliśmy słowa Jana Pawła II o Jego ukochanej pieśni „Barce”, Julia Kaczor z klasy II zagrała nam ten utwór, a cała społeczność szkolna odśpiewała go.

Na zakończenie apelu Ksiądz Biskup skierował kilka słów do zebranych, podkreślając jak wielką wartością dla dzieci i młodzieży jest możliwość nauki i przebywania wśród innych rówieśników w szkole.

Swoje odwiedziny zakończył wspólną modlitwą, udzielając wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.

Podczas tej wizyty Ksiądz Biskup spotkał się również z Gronem Pedagogicznym. Skierował wówczas do zebranych nauczycieli słowa wsparcia, wskazując na trud przekazywania wiedzy w dzisiejszym świecie, który zdecydowanie obniża autorytet nauczyciela.

Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze.

K. Nowak

Wizyta Księdza Biskupa Andrzeja Kalety – kliknij, aby obejrzeć

Print Friendly, PDF & Email