Majowe święta w przedszkolu

Powiększ obraz
W piątek 30-ego kwietnia zajęcia w przedszkolu poświęcone były świętom majowym: 1maja – Święto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi, 3 maja- Uchwalenie Konstytucji 3 maja.

To dobra okazja do rozmowy z naszymi małymi pociechami o ojczyźnie. Bardzo ważne jest, aby od najmłodszych lat budować poczucie dumy, że jesteśmy Polakami i wszystko co polskie jest dla nas bliskie i ważne.
Przedszkolaki wysłuchały nie tylko legend związanych z historią Polski, ale również obejrzały projekcję filmu o powstaniu państwa polskiego i utrwaliły symbole narodowe. Bez wątpienia największe emocje wzbudziły występy, podczas których dzieci pięknie recytowały wiersz W. Bełzy „Katechizm dziecka polskiego” oraz śpiewały  piosenkę B. Formy „Jestem Polakiem”.
Swoje emocje dzieci wyraziły również w pracach plastycznych – wypełniły kontury Polski w barwach biało – czerwonych. Przedszkolaki były dumne z wykonanych prac, które pięknie się prezentowały.
Zapraszamy do obejrzenia filmików.
M. Sławeta, M. Ignorowicz
Print Friendly, PDF & Email