Majowe święta – pamiętamy…

Powiększ obraz

Obecna sytuacja epidemiczna ogranicza w dużym stopniu możliwości uczczenia świąt majowych. Mimo to, nasi uczniowie nie zapominają o tych, ważnych dla każdego Polaka, wydarzeniach. Ostatnio prezentowaliśmy montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów klasy IV i VI oraz rodzica – pani Kamili Kaczor i jej córki Julki z oddziału przedszkolnego (artykuł „Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja”).

Dziś przedstawiamy zdjęcia z wywieszoną flagą państwową w domach naszych uczniów. To tradycyjny i jednocześnie najprostszy sposób ukazania naszej tożsamości narodowej, szacunku do symboli narodowych i historii.

Józef Piłsudski, który jest dla nas postacią wyjątkową, przed laty stwierdził: „Naród, który nie szanuje swojej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”. Pamiętajmy o tym.

 

M.Piwowarska

Print Friendly, PDF & Email