Laboratoria w naszej szkole – wrzesień i październik 2023

Powiększ obraz

W roku szkolnym 2023/2024 kontynuujemy działania w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Tradycyjnie już nie rozstajemy się ze stacją pogody, dzięki której uczniowie na zajęciach przyrody mogli analizować składniki pogody, dokonywać szczegółowych obserwacji.

Na zajęciach koła fotograficznego dzieci uwieczniały na zdjęciach zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią oraz jesienne dary natury. Zdjęcia oznak jesieni uczniowie wykonywali także na zajęciach informatyki, aby potem wykorzystać je w swoich pracach w edytorze Word. Na zajęciach koła informatycznego doskonalili swoje umiejętności przygotowywania projektów do wydruku 3d. Na lekcję matematyki natomiast wydrukowaliśmy w tej technologii pałeczki Napiera. Na kole matematycznym wykorzystaliśmy aparat, aby utrwalić rośliny związane z tematem symetrii. Użyliśmy go także do zrobienia zdjęć przygotowanym przez uczniów matematycznym grom planszowym, tak, aby stworzyć potem ich cyfrowe wersje w programie SmartNotebook. Aparat towarzyszy nam także podczas ważnych wydarzeń szkolnych, które potem są umieszczane w krótkich filmikach wykonanych w programie Canva.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

koordynator D. Snopek

Print Friendly, PDF & Email