Kolejna edycja kampanii „ Mała książka – wielki człowiek”

Powiększ obraz

Instytut Książki pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozpoczyna kolejną edycję kampanii „ Mała książka –   wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych.

Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy dopiero zaczynają naukę w szkole podstawowej. Pragniemy ich zachęcić do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego jak i z udziałem najbliższych – rodziców, dziadków, rówieśników, opiekunów i nauczycieli. Aby zrealizować ten istotny cel ,przekazano dla każdego ucznia klasy pierwszej – specjalne Wyprawki Czytelnicze.

W skład każdej wyprawki wchodzi:

  • „Wnuczka antykwariusza” – książka autorstwa znanej i niezwykle cenionej pisarki Justyny Bednarek, z mistrzowskimi ilustracjami Emilii Dziubak.
  • „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów, mówiącym o korzyściach wynikających ze wspólnego rodzinnego czytania, a także zbiorem rekomendacji wartościowych książek przeznaczonych dla pierwszaków.

Wszystkie materiały zostały skonsultowane z ekspertami w dziedzinie czytelnictwa dzieci i młodzieży.

Jednym największych wyzwań, jakie stoją przed dziećmi u progu szkolnej edukacji, jest nauka czytania. Dzięki Wyprawce Czytelniczej może się ono stać prawdziwą przyjemnością. Wierzymy, że przesłane materiały pomogą rozbudzić dziecięcą wyobraźnię, wrażliwość na drugiego człowieka i nigdy nie kończącą się pasję czytania, zdobywania wiedzy i stałego poszerzania horyzontów.

Renata Strójwąs

Print Friendly, PDF & Email