Ferie zimowe 2021

Powiększ obraz

Ferie zimowe 2021 za nami. W bieżącym roku – z powodu pandemii koronowirusa – były to nietypowe ferie. Reżim sanitarny, liczne ograniczenia oraz jeden termin dla wszystkich uczniów w całej Polsce sprawiły, że możliwości wypoczynku były zawężone.

Mimo to, nasi uczniowie nie próżnowali i aktywnie spędzili czas wolny – oczywiście wszystko zgodnie z obowiązującymi wytycznymi.

Pierwszy tydzień ferii upłynął z typowo jesienną pogodą – pochmurną, deszczową i szarą – która nie zachęcała do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Jednak – jak udowodnili nasi uczniowie – dla chcącego nie ma nic trudnego. Taką aurę można było wykorzystać na przykład do jazdy konnej, spacerów, jazdy rowerem, czy quadem.

Drugi tydzień przyniósł zgoła odmienną pogodę – mroźną, śnieżną, ale też momentami  słoneczną. Napadało tak wiele śniegu, że zaskoczeni byli wszyscy. W ruch poszły sanki i wszystko to, co nadawało się do jazdy po śniegu. Nasi uczniowie jeździli więc na sankach, lepili bałwana, rzucali śnieżkami… Nie tylko sami z radością korzystali z uroczej śnieżnej aury, ale także zachęcili do zimowych harców swoje rodzeństwo oraz  rodziców. Można było odpocząć, zahartować organizm oraz podziwiać bajkowe, śnieżne czapy na gałęziach drzew.

Dowodem feryjnej aktywności są przysłane zdjęcia. Zobaczcie sami jak nasi uczniowie aktywnie i zdrowo spędzili ferie zimowe. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

 

M.Piwowarska, K.Skrobisz

Print Friendly, PDF & Email