SPOTKANIE UCZNIÓW KLAS I – III ZE STRAŻAKAMI

Powiększ obraz

W czwartek 11 maja uczniowie klas młodszych naszej szkoły odwiedzili strażaków OSP z Obic.

Oprócz pogadanki na temat zawodu strażaka, okoliczności wzywania straży pożarnej, utrwalenia numeru telefonu oraz udzielania niezbędnych informacji przy zgłaszaniu pożaru, strażacy pokazali dzieciom sprzęt ratowniczy i gaśniczy wykorzystywany do ratowania ludzkiego życia i mienia. Dużą atrakcją dla dzieci było oglądanie wozu strażackiego, przymierzanie hełmu strażackiego  oraz siedzenie na miejscu kierowcy i dyspozytora. Pod czujnym okiem strażaków, dzieci mogły przekonać się jak działa hydronetka wodna i spróbować swoich sił w strącaniu pachołków strumieniem wody. Dla wszystkich była to wspaniała przygoda. Na koniec pobytu w remizie , dzieci zostały obdarowane słodkim upominkiem.

Za okazaną życzliwość i zaangażowanie,  nauczyciele i uczniowie  w imieniu własnym oraz pana dyrektora Jerzego Węgrzyna podziękowali strażakom i wręczyli dyplomy.

Te chwile to nauka połączona z zabawą, która z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Jeszcze raz dziękujemy za owocną współpracę. Wszystkim strażakom życzymy bezpiecznej służby.

Kazimiera Skrobisz

Print Friendly, PDF & Email