Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

Powiększ obraz

Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia rocznicę wydarzenia, jakim jest ustanowienie Komisji Edukacji Narodowej (14 października 1773). Początkowo jednak  za datę święta wszystkich nauczycieli uznano 20 listopada.

Dopiero ustawa z dn. 27 kwietnia 1972 r. zwana Kartą praw i obowiązków nauczyciela, wprowadziła Dzień Nauczyciela, który obchodzony jest 14 października. W 1982 roku Kartę praw i obowiązków nauczyciela zastąpiła Karta Nauczyciela i  zmieniono wówczas nazwę na Dzień Edukacji Narodowej, który jest świętem wszystkich pracowników oświaty.

Dnia 13.10.2022r., w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona nauczycielom oraz pracownikom naszej szkoły. Uczniowie klas IV- VIII oraz klasy II przygotowali niezwykły koncert życzeń dla naszych nauczycieli. W rolę konferansjerów wcielili się uczniowie klasy VIII – Asia Baran i Bartek Kaczor. Uczniowie wierszem i piosenką wyrażali swą wdzięczność swoim nauczycielom za trud i troskę wkładane w wychowanie młodego pokolenia. Nauczyciele nie kryli wzruszenia słysząc krzepiące słowa. Najwięcej owacji otrzymali uczniowie klasy VIII (którzy swój układ gimnastyczny zadedykowali nauczycielom w-fu) oraz uczniowie klasy V i VI, którzy swą piosenkę „Święty uśmiechnięty” wyśpiewali dla nauczycieli – katechetów.

Nastrój radości udzielił się wszystkim zgromadzonym na sali gimnastycznej. Na zakończenie wszyscy uczniowie szkoły odśpiewali swym  nauczycielom „Sto lat”.

Małgorzata Zacharz

Print Friendly, PDF & Email