WMTDay i Code Week – braliśmy udział

Powiększ obraz

W dniach 7 i 10 października świętowaliśmy w naszej szkole XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie.

Pierwszego Dnia na korytarzach spotkać można było Patrole Egzaminacyjne, czyli osoby, które sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia . W tym roku egzaminatorami byli: Julia Wróbel i Antoni Wesołowski – kl. IV, Oliwia Kwapisz i Maja Piwowarska – kl. V, Dominika Kumor i Natalia Kasprzycka – kl. VI. Za pozytywnie zdany egzamin można było otrzymać specjalną odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia, Certyfikat  oraz Tabliczkę Szczęścia – specjalnie przygotowaną na tą okazję wróżbę. W poniedziałek, 10 października, spędzaliśmy przerwy na wspólnych zabawach wykorzystujących znajomość tabliczki, jak budowanie wież z kubeczków, kaboom czy łapanie much packami, oczywiście na papierowej planszy. Asystentami nadzorującymi przebieg zabaw byli w tym dniu: Oliwia Kwapisz, Stanisław Ćwiek, Wiktor Sutowicz, Filip Lulkowski, Oliwia Kumor i Julia Wesołowska. Sądząc po tym, jak chętnie w obchodach tych wzięli udział uczniowie klas I-VIII, a nawet nauczyciele,  wszystkim spodobała się ta forma utrwalania, jakże kłopotliwej czasami, tabliczki mnożenia.

Z kolei w dniach 10-13 października uczniowie klas IV – VIII na lekcjach informatyki i matematyki włączyli się w inicjatywę znaną pod nazwą Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, promującą programowanie. W związku z tym uczniowie programowali robota SuperDoc, pisali swoje pierwsze proste programy sterując żółwiem w Logomocji, a nawet sami wcielili się w jego postać, którą sterowaliśmy w sali tak, aby osiągnęła pożądany cel. Nie zabrakło też projektowania i wydruku 3d oraz kodowania na papierze rozwiązań zadań matematycznych. Mam nadzieję, że każdy z uczniów po takich zajęciach zgodzi się hasłem, pod jakim przebiegała inicjatywa w naszej szkole, że „Kodowanie to świetna zabawa”.

Organizator, D. Snopek

certyfikat code week

Print Friendly, PDF & Email