Teatr Lalek „Bajka” – spektakl teatralno – kukiełkowy pt. „Calineczka”

Powiększ obraz

11 października był datą niezwykle wyczekiwaną nie tylko przez pierwszoklasistów, którzy w tym dniu mieli uroczystość ślubowania, ale i przedszkolaków, ponieważ gościli oni teatr lalek „Bajka”, na który dzieci czekały od samego rana.

Przedszkolaki oglądały bajkę „Calineczka”. Akcja rozgrywa się w domku Calineczki, na moczarach, w okolicy domku Żuka oraz w krainie Elfów. „Calineczka” to bajka, która ukazuje, iż piękno zewnętrzne nie zawsze jest błogosławieństwem. Niekiedy przysparza cierpień. Calineczka jest piękna nie tylko zewnętrznie. Ma też dobre serce i zawsze chętnie wszystkim pomaga.

Podczas czterech odsłon dzieci mogły zobaczyć 13 kukiełkowych postaci, które występowały podczas spektaklu teatralnego, m.in. Calineczkę, Matkę Calineczki, Wróżkę, Żabę, Motyla, 3 Żuki, Biedronkę, Myszkę, Kreta, Jaskółkę oraz Elfa. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem oglądały przedstawienie bajkowe, a na koniec nagrodziły naszych aktorów kukiełkowych ogromnymi brawami. To był bardzo udany dzień

M. Sławeta

Print Friendly, PDF & Email