Dzień Babci i Dziadka

Powiększ obraz

W czwartek, 16.01.2020 r., w pięknej, zimowej scenerii odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Tradycją naszej szkoły jest to, iż z okazji tego święta wystawiamy jasełka. Programy artystyczne przedstawili uczniowie z klas I-VI, a także dzieci z punktu przedszkolnego „Akademia Krasnoludka” pod opieką wychowawczyń. Okazało się, że artyści są wyjątkowo utalentowaną grupą: tańczą, recytują i śpiewają, a występy przed tak wspaniałą publicznością to dla nich pestka. Na początku wystąpiły przedszkolaki z Akademii Krasnoludka z krótkim montażem słowno- muzycznym oraz Julia Kaczor, która na skrzypcach przepięknie odegrała kolędę „Gdy się Chrystus rodzi”. Następnie uczniowie z koła tanecznego zaprezentowali taniec mikołajów do piosenki „Jingle Bells”. W dalszej części widzowie mogli obejrzeć scenkę zwiastowania, której elementem był taniec z elementami świetlnymi do melodii „W kole kolędujmy”. Następnie stajenkę odwiedzali aniołowie, pastuszkowie, dzieci oraz Trzej Królowie. Ich wizyty były przeplatane wierszami, kolędami, a także tańcem pastuszków z ciupagami do pastorałki „Gore gwiazda” oraz grą kolęd na flecie. Zaprezentowana została również scenka z Herodem, a na zakończenie części jasełkowej cała społeczność szkolna odśpiewała kolędę „Tylko jedna jest taka noc”.

Pod koniec spotkania uczniowie deklamowali wiersze związane z Dniem Babci i Dziadka, odśpiewali piosenkę „Wiwat Babuni, wiwat Dziadkowi”, odegrali na fletach tradycyjne „Sto lat”, a rodzina państwa Kaczorów zaśpiewała wspólnie piosenkę „Dzwonki sań”.

Jak co roku, na uroczystość przybyło bardzo liczne grono babć i dziadków, którzy z łezką w oku obserwowali i podziwiali swoje wnuczęta. Wszystkie występy nagrodzone zostały gromkimi brawami. Zaproszeni goście bardzo zadowoleni byli z wręczonych przez ich wnuki upominków, które zostały wykonane na lekcjach plastyki i techniki. Na zakończenie głos zabrał dyrektor szkoły- pan Jerzy Węgrzyn oraz pani Joanna Ryk- prezes stowarzyszenia Kulturalno- Rozwojowego Obic, którzy podziękowali za tak liczne przybycie oraz złożyli serdeczne życzenia Babciom i Dziadziusiom.

Przedstawienie jasełkowe oraz scenografia zostały przygotowane przez panie: Jolantę Ślusarczyk, Grażynę Przygodzką, Małgorzatę Kowalczyk, Marię Szastak oraz Katarzynę Nowak.

Dyrektor szkoły serdecznie dziękuje wszystkim, którzy tego dnia odwiedzili naszą placówkę oraz przygotowywali uroczystość: babciom i dziadkom za przybycie, rodzicom za pyszne ciasta, nauczycielom za przygotowanie części artystycznej oraz dekoracji.

(Katarzyna Nowak)

 

Print Friendly, PDF & Email