Akcja „BohaterON w Twojej Szkole”

Powiększ obraz

W bieżącym roku nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji „BohaterON w Twojej szkole” – ogólnopolskim projekcie skierowanym do szkół, którego celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz podniesienie poziomu wiedzy i świadomości uczniów na temat Powstania Warszawskiego za sprawą przeprowadzonych lekcji tematycznych.

Projekt realizowany jest pod patronatami: Ministra Edukacji i Nauki, Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej oraz Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem. Partnerem merytorycznym Projektu jest Instytut Pamięci Narodowej.
W przedsięwzięciu wzięli udział zarówno najmłodsi uczniowie z klas I-III, jak też młodzież z klas IV-VIII. Podczas lekcji tematycznych wykorzystano materiały edukacyjne opracowane przez organizatora. Projekt był realizowany podczas lekcji historii, godzin wychowawczych, na lekcjach edukacji polonistycznej oraz zajęciach pozalekcyjnych. Najmłodsi uczniowie obejrzeli przedstawienie oparte na relacji dziadek-wnuczek „Niebajka o Powstaniu Warszawskim”. Następnie wykonali plakaty oraz patriotyczne rekwizyty. Dzieci zastanawiały się nad słowem bohater i patriota oraz wymieniały cechy, jakimi powinien się on odznaczać.

W klasach IV-VI wykorzystano słuchowisko „Mały roznosiciel nadziei”, a młodzież klas VII-VIII obejrzała program nauczyciela historii Arkadiusza Patera „Co  za historia”. Na podstawie uzyskanych informacji uczniowie podjęli dyskusję na temat Powstania Warszawskiego. Wykonali także plakaty informujące o akcji oraz opracowali zagadnienia związane z tym ważnym dla Polaków narodowym zrywem.

Biorąc udział w tym ogólnopolskim projekcie uczniowie oddali cześć Bohaterom Powstania Warszawskiego. Pokazali, że pamiętają o tak ważnym w historii Polski wydarzeniu i jego uczestnikach.

Szkolny koordynator projektu – M. Piwowarska

Print Friendly, PDF & Email