Bieg Fair Play w naszej szkole

Powiększ obraz

7 września obchodzimy Światowy Dzień Fair Play ustanowiony (w 2020 roku) przez Międzynarodowy Komitet Fair Play. Nasza szkoła włączyła się do tej inicjatywy.

W dniu 7 września uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w II edycji Biegu Fair Play PKOl. W ramach lekcji WF zorganizowano biegi na boisku szkolnym.

W przedsięwzięciu nie liczył się wynik, nie ważne było bicie rekordów, ale zachęcanie do promowania etyki w sporcie i w życiu oraz wychowanie poprzez sport. A więc, zgodnie  z ideą akcji, biegaliśmy, biegaliśmy, biegaliśmy… Nasi uczniowie udowodnili, że lubią biegać,  a dla niektórych bieganie to prawdziwa pasja. Na wielkie uznanie zasługuje ogromne zaangażowanie i wytrwałość naszych uczniów, szczególnie tych z klasy IV, V i VI.

Determinacja, z jaką uczniowie przystąpili do akcji, pozwala mieć nadzieję, że sport i uczciwa gra zawsze będą zwyciężały, a przemoc będzie niedopuszczalna.

M.Piwowarska – koordynator akcji

Print Friendly, PDF & Email