Andrzejki w przedszkolu

Powiększ obraz

25 listopada w naszym przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera, a wszystko za sprawą świętowania andrzejek, które są u nas już tradycją. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość.

Nie mogło zabraknąć  tradycyjnego ustawiania bucików, losowania szczęśliwego przedmiotu, wróżenia magicznych liczb, itd. Wróżby przeplatane były tańcami i śpiewami.

Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice, za co serdecznie dziękujemy.

Dawno temu andrzejkowe wróżby traktowano poważnie, jednak w dzisiejszych czasach do wróżb podchodzi się z przymrużeniem oka i uważa jako wesołą zabawę.  Andrzejki w naszym przedszkolu były bardzo udane. Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

Milena Sławeta

Print Friendly, PDF & Email