Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia w przedszkolu

Powiększ obraz

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie – 28 listopada pluszowe misie opanowały nasze przedszkole. Przybyły ze swymi małymi właścicielami, żeby się bawić i świętować.

W ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia (które obchodzimy 25 listopada)  przedszkolaki uczestniczyły we wspólnej zabawie. Spotkanie odbywało się pod hasłem „Czy to wczoraj, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś”. Pluszowy miś miękki, miły w dotyku jest ulubieńcem wszystkich dzieci.

Dzień rozpoczęto od przedstawienia swojego pluszowego przyjaciela i poznania historii powstania pluszowego misia oraz wysłuchania  ciekawostek z życia misiów – bohaterów literackich i filmowych . Po zapoznaniu się z historią święta, dzieci słuchały bajki o misiach i trafnie odgadywały zagadki o nich. Następnie przyszedł czas na wspólne tańce z misiami przy piosenkach „Gummy Bear”, czy „Jadą misie”. Na zakończenie dzieci pracowały w grupach, wyklejając duże misie kolorowym papierem.

Ten dzień był wyjątkowy – pełen wrażeń i wzruszeń. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija i oby tak zostało, bo miś to najlepszy przyjaciel dzieci! 🙂

Milena Sławeta

Print Friendly, PDF & Email