Andrzejki w klasach IV-VIII

Powiększ obraz

W piątek, 25 listopada wychowawcy klas IV – VIII zorganizowali dla swoich podopiecznych andrzejki. W tym roku miały one szczególny charakter, bo odbyły się po raz pierwszy po dłuższej przerwie spowodowanej m.in. nauczaniem zdalnym i obostrzeniami sanitarnymi.

Zabawę rozpoczęły muzyczne rytmy. Niezapomniane szlagiery „Jedzie pociąg”, czy „Kaczuszki” podobały się wszystkim. Dużo radości dostarczyły także andrzejkowe zabawy, podczas których dobrze bawili się zarówno uczniowie, jak też nauczyciele.

Następnie odbyły się andrzejkowe wróżby, czyli takie nasze szkolne „czary mary” – przepowiednie, które jednakże należy traktować z humorem i z przymrużeniem oka. Były więc wróżby z butami (u kogo najszybciej będzie wesele), z kubeczkami kryjącymi przepowiednie co przyniesie los, a także karteczki z nazwą zawodu, który dzieci będą wykonywać w przyszłości, czy obierki z jabłek symbolizujące imię przyszłej połóweczki.  Chętni mogli także sprawdzić, czy ziszczą się ich marzenia, a los będzie dla nich pomyślny,  rzucając monetą do miseczki z wodą.
Uczniowie byli zainteresowani wszystkimi wróżami i z zaciekawieniem próbowali odgadnąć co ich czeka w niedalekiej, czy trochę dalszej perspektywie. Wszyscy bawili się przy tym znakomicie.

Na koniec rozstrzygnięto konkurs na najciekawszy strój. Chętnych nie brakowało – aż 20 uczniów stanęło do rywalizacji. O wygranej zdecydowały oklaski publiczności. Bezapelacyjnie zwyciężył Dawid Frąk, a tuż za nim uplasował się Adrian Klimczak. Chłopcy otrzymali na pamiątkę drobne upominki.

W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło także smakołyków przygotowanych przez rodziców, za co serdecznie im dziękujemy.

Andrzejki 2022 za nami. Szkoda, że upłynęły tak szybko. Teraz z niecierpliwością czekamy, czy spełnią się nasze andrzejkowe wróżby. Zobaczymy, co przyniesie  los…

Mirosława Piwowarska

 Andrzejki 2022- kliknij, aby obejrzeć

Print Friendly, PDF & Email