Andrzejki w klasach I-III

Powiększ obraz

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku do tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń i fantazji.

,,Andrzejki to zabawy czas,

Niech magia i wróżba

Króluje wśród nas…”

W naszej szkole już w środę 23 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa zorganizowana dla uczniów klas I  – III. O dobrą muzykę zadbali didżeje  – Adrian i Kamil. Przy dźwiękach ulubionych melodii wszyscy doskonale się bawili, śpiewając znane teksty piosenek. W rolę  wodzireja wcieliła się pani Małgorzata Kowalczyk, która wspaniale poprowadziła tańce  jak również zorganizowała szereg zabaw dla wszystkich uczniów. Najatrakcyjniejszą zabawą okazał się taniec z kapeluszem, który był przekazywany kolejnej osobie w takt muzyki. Zabawa ta dostarczyła dzieciom dużo  emocji, radości i uśmiechów.

To był  również doskonały moment poznawania tradycji, znanych przysłów, a także andrzejkowych wróżb. Nie zabrakło tradycyjnego ustawiania butów, losowania serduszek z imionami przyszłych wybranków, rzucania skórek z jabłek itp.

Po wróżbach i tańcach dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Czas zabawy minął szybko. Wszyscy byli zadowoleni, pełni wrażeń i dobrych humorów.

Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie?

Kazimiera Skrobisz

Print Friendly, PDF & Email