Spotkanie z Policjantem

Powiększ obraz

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo i edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci, dlatego też 23 listopada 2022r. uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowym Tomaszem Krężołkiem.

Dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślił jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały wiele pytań, ale i na wiele potrafiły wyczerpująco odpowiedzieć. Wierzymy, że  wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.

Kazimiera Skrobisz

Print Friendly, PDF & Email