Akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Powiększ obraz

Ponad dwa tysiące lat temu przyszedł na świat Jezus Chrystus, Syn Boży, rodząc się w stajence betlejemskiej jako bezbronne dziecię. Dziś, zgodnie z chrześcijańską tradycją, kultywujemy to wydarzenie jako jedno z najpiękniejszych świąt – uroczystość Narodzenia Pańskiego.

Święta Bożego Narodzenia mają wyjątkowy charakter, bo oparte są w dużej mierze na miłości i wybaczaniu. Kojarzymy je przede wszystkim z ciepłem rodzinnej atmosfery, ze spokojem i radością.
W tym przedświątecznym okresie w naszej szkole, jak co roku, odbyła się uroczysta akademia. W poniedziałkowe przedpołudnie 19 grudnia 2022r. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali niecodzienne widowisko. Podczas uroczystości zaangażowana była cała społeczność szkolna; wystąpiły przedszkolaki oraz wszyscy uczniowie szkoły podstawowej.

Piękne stroje, scenografia i choinka wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Zgodnie z tradycją byli Królowie, Maryja, Józef, pastuszkowie, dzieci i aniołki.

W tym pięknym i magicznym dniu mieliśmy zaszczyt gościć księdza Jacka Godzisza – proboszcza parafii Obice, a także panią Helenę Gajdę – emerytowanego pracownika naszej szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

M.Piwowarska

Apel Bożonarodzeniowy 2022

Print Friendly, PDF & Email