Konkursy bożonarodzeniowe

Powiększ obraz

W naszej szkole co roku organizowane są konkursy związane z tematyką narodzin Jezusa: konkurs na kartkę świąteczną  po angielsku i na najpiękniejszy naturalny stroik bożonarodzeniowy.

W konkursie na kartkę nauczycielka j.angielskiego, p. Małgorzta Zacharz, nagrodziła 2 prace. I miejsce zajęła Oliwia Kwapisz z klasy 5, a drugą lokatę zajął Wiktor Sutowicz z klasy 5.

Z kolei konkurs na stroik cieszył się ogromnym zainteresowaniem – wzięło w nim udział 21 uczniów z klas I- VIII szkoły podstawowej. Uczniowie, przy niewielkiej pomocy rodziców, stworzyli wspaniałe dzieła sztuki. Komisja konkursowa w składzie: p. Jerzy Węgrzyn, p. Katarzyna Nowak, p. Małgorzata Zacharz, p. Dorota Snopek oceniała: oryginalność kompozycji, estetykę wykonania, wkład pracy własnej, wykorzystanie materiałów naturalnych.

Rywalizacja była bardzo wyrównana. Wszystkie prace były przemyślane i starannie wykonane z dbałością o detale. Decyzją jury ustalono, że:

I miejsce zajęli: Kaja Sułkowska, Maja Głuszek, Wojtuś Kotarowski – kl. I

Zuzia Równicka – kl II, Zuzia Sułkowska – kl. III

Oliwia Kwapisz, Wiktor Sutowicz – kl. V

Agata Nowak – kl.  IV

Dominika Kumor, Julia Wesołowska, Natalia Kasprzycka – kl. VI

Błażej Babiarski- kl. VIII

Wyróżnienia otrzymali:

– Natalia Filipczak, Adaś Baran, Liliana Dziewięcka, Samanta Tarka, Nikola Zawadzka, Ania Kasprzycka – kl. I

– Milenka Ryczek – kl II

– Maja Piwowarska – kl  V

Organizatorki konkursu – p. K. Nowak i p. M.Zacharz ufundowały słodkie nagrody wszystkim uczestnikom. Zostały one wręczone przez pana dyrektora podczas apelu dnia 21 grudnia 2022r.

Wszystkie stroiki  wraz z życzeniami świątecznymi zostały przekazane przez harcerzy, pana dyrektora J. Węgrzyna i p. D. Snopek  instytucjom współpracującym ze szkołą, tj. Urząd Miasta i Gminy w Morawicy, pływalnia Koral, Samorządowe Centrum Kultury, MGOPS oraz zdobią budynek kościoła w Obicach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom oraz ich rodzicom za udział w konkursie i za przekazanie stroików dla szkoły.

Organizatorki konkursów

Małgorzata Zacharz i Katarzyna Nowak

 

 

Print Friendly, PDF & Email