Wyjątkowy Dzień Kobiet, czyli wycieczka klas IV-VI

Powiększ obraz

W poniedziałek 6 marca, przed zbliżającym się Dniem Kobiet, uczniowie klas IV – VI udali się na wycieczkę do stolicy naszej gminy – miasta Morawicy.  Opiekę nad uczniami sprawowały panie: M. Piwowarska, M. Zacharz, K. Nowak i D. Snopek.

Pierwszy punkt programu to warsztaty kulinarne w „Koralowej Pizzy”. Uczniowie, pod czujnym okiem przesympatycznych pracowników pizzerii, poznali historię pizzy, sposób jej przygotowania i pieczenia. Po przygotowaniu teoretycznym uczniowie sami, według własnych upodobań i smaków, przygotowali pizzę. Po krótkiej chwili oczekiwania, przyszedł czas na degustację. Przygotowana samodzielnie pizza smakowała wyjątkowo.

Po tak udanej konsumpcji przyszedł czas na coś dla ducha – uczniowie udali się do „Kina za Rogiem”. Tu w klimatycznej sali kinowej, odprężeni i zrelaksowani, uczestniczyli w projekcji filmu „Za duży na bajki”. Pogodna, ciepła i dowcipna opowieść familijna bardzo podobała się uczniom. Wszyscy z zainteresowaniem śledzili historię 11-letniego Waldka – głównego bohatera,  który na skutek życiowych zawirowań, dorasta do samodzielności i zyskuje cenną lekcję życia. Film zakończył się happy endem i wniósł sporą dawkę optymizmu w nasze serca.

Korzystając z chwili wolnego czasu, pomiędzy jednym a drugim punktem programu wycieczki, grupa przeszła alejkami parku miejskiego. Nieco dużej uczniowie zatrzymali się przed pomnikiem „Bohaterom walczącym o wolną i niepodległą Polskę” oraz zabytkową oficyną dworską. Niemałą atrakcją okazały się także zabawy na placu zabaw, podczas których wszyscy dobrze się bawili, nie zważając na padający śnieg.

Po tak ciekawym i emocjonującym dniu uczniowie zadowoleni wrócili do szkoły. Wszyscy żałowali tylko, że dzień ten minął tak szybko…

M.Piwowarska

Wycieczka szkolna – Koralowa Pizz, kino za Rogiem – kliknij, aby obejrzeć

Print Friendly, PDF & Email