Wycieczka do Szkoły Muzycznej w Kielcach

Powiększ obraz

Uczniowie klasy I, II i III naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawczyniami : Aleksandrą Wtorkiewicz,  Kazimierą Skrobisz i Małgorzatą Kowalczyk,  w dniu 8 grudnia  odwiedzili  Szkołę Muzyczną w Kielcach. Celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań muzycznych oraz wzbogacenie wiedzy na temat różnorodnych instrumentów.

Dzieci wysłuchały koncertu młodych muzyków – uczniów szkoły, którzy dali popis umiejętności gry na klawesynie, trąbce, skrzypcach, wiolonczeli i gitarze. Utwory były grane solo z towarzyszeniem fortepianu. Na koniec wystąpił zespół ludowy, który wprowadził świąteczną atmosferę  – zaprezentował kolędy i pastorałki.

Wszystkie dzieci w skupieniu i z wielkim zainteresowaniem wysłuchały koncertu, a także wiadomości o instrumentach , które przekazywała prowadząca.

Serdecznie dziękujemy za możliwość doświadczenia piękna muzyki, bardzo nam się podobało o czym świadczyły gromkie brawa i oczywiście deklarujemy chęć udziału w kolejnym koncercie.

K. Skrobisz

Print Friendly, PDF & Email