Wizyta przedszkolaków w szkolnej bibliotece

Powiększ obraz

Wprowadzenie dzieci w fascynujący świat literatury już od najwcześniejszych lat stanowi istotny element procesu wychowania. W podejściu do wychowanków skupiamy się na kształtowaniu nawyku korzystania z książek.

Świadomi tego, że okres przedszkolny jest kluczowym etapem w rozwoju dziecka, staramy się zainteresować je literaturą, która nie tylko pobudzi wyobraźnię, lecz także wzbogaci słownictwo o nowe pojęcia, wprowadzi do magicznego świata baśni i nauczy właściwego zachowania w różnych sytuacjach życiowych.

23 listopada przedszkolaki miały przyjemność odwiedzić szkolną bibliotekę, odkrywając z radością to magiczne miejsce. To był ich pierwszy kontakt z tak dużą ilością książek. Pani Renia przedstawiła temat spotkania, opowiadając maluchom o tej wyjątkowej przestrzeni. Dzieci z zaciekawieniem przeglądały książki na półkach, zwłaszcza te dedykowane najmłodszym czytelnikom. Kolorowe i bogato ilustrowane książki zyskały uznanie wszystkich dzieci, które chętnie je przeglądały i komentowały. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się, jak zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak właściwie się w niej zachowywać.

Każdy przedszkolak opuścił bibliotekę nie tylko z uśmiechem na twarzy i zakładką do książki, która stała się pamiątką, ale przede wszystkim z obietnicą powrotu. Wszyscy z zapałem zadeklarowali chęć zapisania się do biblioteki i skorzystania z bogatej oferty dedykowanej najmłodszym czytelnikom. Pani Reniu – dziękujemy!

Milena Sławeta

Print Friendly, PDF & Email