Warsztaty pszczelarskie w przedszkolu

Powiększ obraz

Kim jest pszczelarz? Czym jest ul? Co to pszczela rodzina? Jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata? Dlaczego powinniśmy o nie dbać? Jak pozyskuje się miód pszczeli? – odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań udzielił naszym dzieciom Pan pszczelarz, w czasie trwania warsztatów pszczelarskich, które odbyły się w naszym przedszkolu 7 czerwca.

Zajęcia miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym. Podczas warsztatów przedszkolaki poznały pracę pszczelarza, dowiedziały się jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz czy podkarmiaczka. Podczas zajęć dzieci obserwowały żywe owady i miały możliwość ubrania się w ochronny strój pszczelarza. Dzieci dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Poznały zasady bezpiecznego kontaktu z owadami oraz nauczyły się odróżniać pszczołę od osy (zarówno pod względem wyglądu jak i zwyczajów).

Praktyczną część warsztatów wieńczyło przygotowanie przez nasze dzieci świeczki z plastra wosku pszczelego. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak otrzymał słoiczek pysznego  miodu, co było nie lada gratką dla łasuchów! 😉 Ależ to była frajda!

M.Sławeta

Print Friendly, PDF & Email