V Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

Powiększ obraz

27 listopada w Szkole Podstawowej im. Jakuba Szelesta w Dębskiej Woli odbył się V Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej.  Wśród licznie zgromadzonych wykonawców nie mogło zabraknąć reprezentantów naszej szkoły.

W kategorii wiekowej klas I-III wśród solistów wystąpiła  Julia Kaczor, która zaśpiewała i zagrała pieśń „Ojczyzno ma”, zajmując I miejsce.

Zespół w składzie: Milena Ryczek, Zuzanna Równicka, Emilia Szczerba, Maja Gołuch, Aleksandra Piwowarska, wystąpił z pieśnią „Rota”. Pomimo wspaniałego wykonania nie stanął na podium. Uczennice do konkursu przygotowywała pani Martyna Śnioch .

W kategorii wiekowej klas IV- VI wśród solistów wystąpiła Agata Nowak z piosenką „ Dziewczyna z granatem” oraz zespół w składzie: Oliwia Kwapisz, Jan Pawlusek, Wiktor Sutowicz z pieśnią „Rozkwitały pąki białych róż”. Zespół zajął  III miejsce w tej kategorii wiekowej.

W kategorii VII- VIII duet: Natalia Kasprzycka oraz Julia Wesołowska wystąpił z pieśnią „Flaga”. Uczniów klas IV- VII do konkursu przygotowała pani Kazimiera Skrobisz.

Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki, wszystkie występy były pięknie przygotowane. Komisja bardzo długo obradowała i jak podkreśliła przewodnicząca komisji pani Hanna Kuta wybór był bardzo trudny.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom!

Śnioch Martyna

Print Friendly, PDF & Email