Turystycznym szlakiem – klasa VIII

Powiększ obraz

W dniu 13 września klasa VIII wybrała się na klasową wycieczkę do Chęcin. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Mirosława Piwowarska i Dorota Snopek.

Na początku zwiedziliśmy Niemczówkę – renesansową kamienicę z 1570 roku. Duże wrażenie zrobiła na nas makieta Zamku Królewskiego, a także Zbrojownia i zabytkowe piwnice z Muzealną Izbą Pana Wołodyjowskiego. Następnie przeszliśmy na chęciński rynek, gdzie mogliśmy nie tylko podziwiać urokliwe miasteczko, ale także skosztować pyszności serwowanych przez tutejszych restauratorów. A było w czym wybierać… Nieco rozleniwieni, ale pełni sił rozpoczęliśmy marsz na Zamek Królewski.

Ścieżka Mnicha, choć nieco stroma, nie sprawiła nam większych trudności kondycyjnych, a w dodatku mogliśmy podziwiać rozciągającą się za nami piękną panoramę Chęcin. Na zamku czekała na nas pani przewodnik, która bardzo ciekawie opowiedziała nam historię tego niezwykłego miejsca. Był również czas na zakup pamiątek i zrobienie pamiątkowych zdjęć. I znów mały sprawdzian naszej kondycji – wejście na wieżę widokową. Kręte schody przyprawiły niektórych uczniów o zawrót głowy…

Ostatni punkt programu naszej wycieczki to Gród Pędzików. Osada bardzo spodobała się ósmoklasistom. Właściciel nie tylko przybliżył nam historię średniowiecza, ale również zaprezentował dawną broń i uzbrojenie rycerskie. Niemałą atrakcją był pokaz strzelania z armat oraz lekcja strzelania z łuku. Na koniec była wspólna biesiada – po tak wyczerpującym dniu gorące kiełbaski smakowały wyśmienicie.

W doskonałych humorach wracaliśmy do domów i tylko wychowawczyni z ulgą  cichutko nuciła pod nosem „trzynastego wszystko zdarzyć się może…”

M.Piwowarska

https://youtu.be/WV_s8KBiOis

Print Friendly, PDF & Email