Bieg fair play PKOl z okazji Światowego Dnia Fair Play

Powiększ obraz

We wrześniu bieżącego roku nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Fair Play, który ustanowiony został w 2020 roku przez Międzynarodowy Komitet Fair Play.

Z tej okazji uczniowie klas IV-VIII w dniach 9-10 września wzięli udział w „Biegu Fair Play PKOI”, organizowanym przez Polski Komitet Olimpijski i Klub Fair Play PKOI. Głównym celem przedsięwzięcia była promocja fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu, a zadanie polegało na zorganizowaniu biegu w ramach lekcji WF.

Bardzo budujące jest to, że uczniowie naszej szkoły tak licznie i chętnie włączyli się do tej inicjatywy. Biegaliśmy, biegaliśmy, biegaliśmy…. Rekordzista – Adrian Socha – pokonał dystans 20 okrążeń wokół boiska. Gratulujemy wytrwałości i kondycji. Natomiast najbardziej zaangażowaną w bieganie klasą okazała się klasa IV.  Dodatkowo rozmawialiśmy także o zasadzie fair play, która nie jest obca naszym uczniom, a która „emanuje pięknem i inspiruje do godnego zachowania na co dzień”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

 

Koordynator Biegu – M.Piwowarska

 

Print Friendly, PDF & Email