Święty Mikołaj w przedszkolu

Powiększ obraz
Wizyta Świętego Mikołaja to w naszym przedszkolu jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dzień w roku. Przygotowują się do niego bardzo starannie.

Już pod koniec listopada przedszkolaki ,,pisały” listy do Świętego Mikołaja, w których rysowały swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów. Od kilku dni słychać było w korytarzu przedszkolnym wesoły śpiew przy dźwięcznych nutach radosnych piosenek.
W poniedziałek 6 grudnia dzieci już od rana czekały na gościa. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych wydarzeń przedszkolaki były odświętnie wystrojone w czerwone ubranka z mikołajkowymi motywami. Widać było, że dzieci bardzo przeżywały to spotkanie, szczególnie te, które pierwszy raz witały Mikołaja w przedszkolu. Dzieci nasłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było z daleka. Już wtedy wiadomo było, że zbliża się nikt inny jak On – Święty Mikołaj. Z workiem pełnym prezentów wszedł do sali. Dzieci z ogromną radością, ale i lekko skrępowane, przywitały Mikołaja śpiewając mu piosenki i recytując wiersze. Mikołaj podczas wizyty porozmawiał z dziećmi, zachęcając je do bycia grzecznymi, koleżeńskimi, uczynnymi i dobrymi wobec innych. Na koniec wizyty nagrodził przedszkolaki wspaniałymi prezentami.
Achhh ten Mikołaj!
Uśmiechu nam nie brakowało, a w powietrzu unosiła się aura radości i świątecznej atmosfery. Na takie chwile zawsze warto czekać.
Drogi Mikołaju! Dziękujemy za odwiedziny, prezenty i czekamy na Ciebie za rok!
P.S. Pilnuj, aby renifery nie zjadły Ci wszystkich pierniczków! 😉
M. Sławeta
Print Friendly, PDF & Email