Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – klasa IV

Powiększ obraz

W 2022 roku Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia przypadał na 7 października. Uczniowie klasy IV przez cały tydzień doskonalili swoje umiejętności  w tym zakresie.

Ponieważ najlepsze efekty przynosi nauka przez zabawę, wykorzystano planszowe gry edukacyjne oraz programy multimedialne i tablicę interaktywną.

Dodatkowo wszyscy uczniowie klasy IV przystąpili do konkursu na Eksperta Tabliczki Mnożenia. Liczył się nie tylko prawidłowy wynik, ale także szybkość. Do drugiego etapu zakwalifikowali się: Julia Wróbel i Antoni Wesołowski, którzy wspólnie z wytypowanymi uczniami klasy V i VI, przystąpili do etapu finałowego.

Miło mi ogłosić, że Ekspertem Tabliczki Mnożenia 2022 został Filip Lulkowski z klasy V. Przyznano również trzy równorzędne tytuły Wicemistrza Tabliczki Mnożenia dla: Julki Wróbel z klasy IV, Stasia Ćwieka z klasy V oraz Antosia Wesołowskiego z klasy IV. Cała czwórka bezbłędnie obliczyła wszystkie działania, a o zwycięstwie zdecydowała szybkość obliczeń. Laureaci zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami oraz drobnymi upominkami, które zostały wręczone przez dyrektora szkoły, pana Jerzego Węgrzyna i organizatorkę – panią Mirosławę Piwowarską. Nagrodą jest również ocena cząstkowa z matematyki.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, nie tylko matematycznych.

M. Piwowarska

Print Friendly, PDF & Email