Spotkanie z górnikami

Powiększ obraz

Czwarty grudnia, jawi się przed nami jako niezwykła rocznica, wpisana złotymi zgłoskami w kalendarzu. To dzień, w którym świętuje się trud i poświęcenie wszystkich górników – jest to święto zwane „Barbórką”. W tym szczególnym czasie postanowiliśmy ożywić rzeczywistość przedszkolaków i uczniów klas I-III, zapraszając do naszego świata pracowników Kopalni Wapienia „Morawica” w Morawicy.

Słoneczny wtorek, 5 grudnia, zaznaczył się w naszych sercach jako uroczyste spotkanie z górniczymi bohaterami. Nasi goście, w eleganckich mundurach galowych, przekazali dzieciom barwne opowieści o codziennej rzeczywistości górników, ich wyzwaniach i pasji do pracy.

Nie zabrakło fascynujących historii, a nawet anegdot na temat kolorowych pióropuszy zdobiących wystawne czapki górnicze. Dzieci miały okazję zanurzyć się w tajniki świata kopalni, poznając nowe pojęcia: Barbórka, kopalnia, kilof, czako, szyb, i wiele innych.

To wyjątkowe spotkanie stanowiło doskonałą okazję do poszerzenia wiedzy na temat trudów zawodu górnika.

Wyrażamy serdeczne podziękowania naszym gościom za niezapomnianą wizytę, fascynujące opowieści i wiedzę, którą się z nami podzielili. Już teraz serdecznie zapraszamy ich do ponownego odwiedzenia nas za rok, by kontynuować tę inspirującą podróż edukacyjną.

Milena Sławeta

Print Friendly, PDF & Email